Game of PR! Bir Tanıtımın En Soğuk Hali

HBO’nun göz bebeği, diziseverlerin de kuşkusuz en iyileri arasında olan Game of Thrones yeni sezon tarihini ilginç bir tanıtımla paylaştı.

Game of Thrones senede bir kez ağzımıza bir parmak bal çalıp sadece 10 bölüm yayınlayarak, tüm bir sene yeni sezonu bekletmesiyle meşhur bir dizi. Pazarlama stratejilerinde de sık rastladığımız limited edition taktiğinde olduğu gibi başarılı oluyor. Bu özelliğiyle izleyicilerinde “bekletme” kredisine sahip.

Dizi, bu bekleyişi daha da acı-tatlı hale getirerek yeni sezon tarihini açıklayacağı teaser’ı Facebook üzerinden canlı yayın ile açıkladı. Yine kendisine yakışır ilginç bir fikir ve prodüksiyonla. Takipçiler belirtilen tarihte Facebook canlı yayınına bağlandıklarında dev bir buz kütlesiyle karşılaştılar, bu dev kütlenin eriyişini canlı yayında izlediler. Dizinin uyarlandığı roman adının “Buz ve Ateşin Şarkısı”  olması sebebiyle yaratıcı bir fikirdi bu.

Ancak, fikrin yaratıcılığı beklenilen etkileşimi yaratmadı. Dev kütlenin erimesi yaklaşık bir saati buldu ve izleyiciler elbette sıkıldılar, yayında sona yaklaşıldıkça izleyici sayısı azaldı. Yayın toplamda 3 milyon izleyiciye ulaşsa da bu sayı 100 binlere, 70 binlere düştü.

2.PNG

Yorumlara “FIRE!” yazılmasının söylenmesiyle ve canlı yayın içeriğinin oyuncuların mesajlarıyla doldurulmasıyla interaktif bir yayın gerçekleştirilmeye çalışıldı. Ancak eriyen buzun ardından geriye sadece yeni sezon başlangıç tarihi kaldı ki zaten bu tarihin Temmuz ayında olacağı çoktan sızmıştı.

Ekran Alıntısı.PNG

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s