Hakkında

Marketing Eater; pazarlama, halkla ilişkiler, sosyal medya, dijital dünya hakkında subjektif yorumlar içeren bir blog sayfasıdır.

Bu sitede okuduğunuz her şey, iletişim fakültesinde son sınıfa gelmiş bir öğrencinin iletişim dünyasında olup bitenle alakalı yaptığı yorumlardır.

İsterseniz, taze bir iletişimcinin derslerde öğretilenleri somuta dönüştürme çabası olarak da nitelendirebilirsiniz.

Yazar hakkında: Sibel Bulgan, 2 Aralık 1993’te İstanbul’da doğdu. Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’ne başlamasıyla kendini iletişim dünyasının içinde buldu. Bernays, McLuhan, Chomsky isimleriyle, iletişim şemalarıyla, pazarlamanın 4P’si ile henüz 15-16 yaşında lisede aldığı iletişim derslerinde tanıştı. Lise döneminde Kanal D, CNN Türk televizyonlarını bünyesinde bulunduran Doğan TV Center’da staj yaptı. Eğitimine Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde devam etti ve 2017’de yüksek onur derecesiyle mezun oldu. Marka yönetimi, ikna kuramları, reklam, kurumsal iletişim, bütünleşik pazarlama iletişimi gibi alanlara olan ilgisini aldığı derslerde keşfetti. Okurken, bir reklam ajansında metin yazarlığı ve bir markanın kurumsal iletişim ve pazarlama departmanında deneyimler edindi. Marmara İletişim’den ayrılır ayrılmaz İstanbul Üniversitesi’nde “Kurumsal İletişim Yönetimi” tezli yüksek lisans programına başladı. İletişim dünyasına dair duyduklarını, gördüklerini, öğrendiklerini ve bunlara getirdiği yorumları burada paylaşıyor.

Her türlü görüş, öneri, yorumlarınız için: bulgansibel@gmail.com